Poradnik

Co zrobić, gdy odejdzie ktoś bliski?

ŚMIERĆ W DOMU

Jeśli zgon nastąpi w domu, niezwłocznie wezwij lekarza, który stwierdzi zgon oraz wystawi kartę statystyczną (kartę zgonu). Następnie poinformuj nas w celu przewozu osoby zmarłej do chłodni.

ŚMIERĆ W SZPITALU

Jeśli zgon nastąpi w szpitalu, odbierz kartę statystyczną (kartę zgonu) ze szpitala i przyjedź do naszego biura. Większość szpitali ma podpisaną umowę z wybranym zakładem pogrzebowym na przewiezienie osoby zmarłej do chłodni. Musisz wiedzieć, że jest to usługa BEZPŁATNA i możesz wybrać DOWOLNY zakład pogrzebowy.

ŚMIERĆ W HOSPICJUM

Jeżeli śmierć nastąpi w hospicjum, powiadom hospicjum o wyborze naszej firmy oraz zawiadom nas w celu odbioru osoby zmarłej i przewiezienia do chłodni.

ŚMIERĆ W NIEWYJAŚNIONYCH OKOLICZNOŚCIACH

Gdy zgon nastąpi w niewyjaśnionych okolicznościach, osoba zmarła zostanie przewieziona do Instytutu Medycyny Sądowej. Skontaktuj się z nami w celu otrzymania szczegółowych instrukcji.

PRZYSŁUGUJĄCE PRAWO WYBORU

Niezależnie od miejsca zgonu, rodzina osoby zmarłej ma prawo do wyboru DOWOLNEGO zakładu pogrzebowego, nawet jeżeli placówka np. szpital czy hospicjum mają podpisaną umowę z innym zakładem pogrzebowym na przewóz osoby zmarłej do chłodni. Rodzina nie jest obciążona dodatkowymi kosztami przy wyborze innego.

KONTAKT Z NAMI

W przypadku, gdy nie masz możliwości pojawienia się w naszym biurze, prosimy o kontakt w celu załatwienia wszelkich formalności w dogodnym dla Ciebie miejscu.

Niezbędne dokumenty

Na spotkanie z nami przygotuj następujące dokumenty

Karta statystyczna (karta zgonu) wystawiona przez lekarza.

Dowód osobisty osoby zmarłej.

Dowód osobisty osoby załatwiającej formalności pogrzebowe.

Legitymacja emeryta/rencisty osoby zmarłej (jeśli jest).

Call Now Button