Usługi pogrzebowe Gdańsk i Trójmiasto

Zapewniamy państwu pełen wachlarz usług

Zakład pogrzebowy Przymorze organizuje pogrzeby na terenie Gdańska, całego Trójmiasta, a także okolic. Mamy doświadczenie w organizacji ceremonii wszystkich wyznań oraz pogrzebów świeckich. Zajmujemy się sprawami formalnymi w urzędach oraz nadzorujemy przebieg pogrzebów.

Oferujemy pełny zakres usług pogrzebowo-cmentarnych:

Załatwienie spraw formalnych

W Urzędzie Stanu Cywilnego, Admin. Cmentarza, ZdiZ, ZUS, KRUS, MSWiA, MON.

Przewóz zmarłych 24/7
Przechowanie osoby zmarłej w chłodni
Przygotowanie zmarłych
Kremacja

Kremacja jest coraz bardziej popularną formą pochówku osoby zmarłej. Kremacja polega na spaleniu ciała, jest akceptowana przez większość wyznań. Szczątki ze spopielenia zwłok mogą być złożone w: grobie ziemnym, w grobowcu murowanym, w katakumbie lub zatopione w morzu. Polskie prawo zabrania natomiast rozsypywania prochów.

Świadczymy usługi kremacji. W naszych biurach znajdziesz szeroki wybór urn drewnianych, metalowych, ceramicznych oraz szklanych.

Kremacje w Gdańsku i Trójmieście
Świadczymy usługi kremacji na terenie Gdańska i okolic. Zajmujemy się pełną obsługą ceremonii kremacyjnych. Dbamy o intymność i kameralność ostatniego pożegnania. W swojej ofercie mamy także urny. Żałobnicy mogą wybrać urnę w naszym biurze na gdańskim Przymorzu.

Szeroki wybór tj.

Trumny, urny, krzyże, ubiór dla osoby zmarłej, tabliczki (na krzyż, trumnę, urnę), obudowy nagrobne wieńce i wiązanki.

Organizacja ceremonii pogrzebowej

Zajmujemy się kompleksową organizacją uroczystości pogrzebowych na terenie Gdańska, Trójmiasta, a także okolic. Do organizacji pogrzebu podchodzimy kompleksowo, zajmujemy się wszystkim: od rezerwacji terminu pogrzebu, poprzez ceremonię na cmentarzu, po zakup nagrobka. Możemy również doradzić w wyborze biura pogrzebowego w innych miastach.

POGRZEBY WYZNANIOWE

Nasz zakład pogrzebowy ma doświadczenie w organizacji ceremonii wszystkich wyznań. Obsługujemy pogrzeby na terenie Trójmiasta i okolic. Pogrzeby wyznaniowe to wciąż najbardziej popularny model uroczystości pogrzebowych. Najczęściej obsługujemy pogrzeby dla następujących wyznań:

-pogrzeby katolickie
-pogrzeby prawosławne
-pogrzeby muzułmańskie

Mamy także doświadczenie w obsłudze pogrzebów: luterańskich, zielonoświątkowych, mormońskich, świadków Jehowy czy buddystów.
Dokładnie znamy procedury i wymagania liturgiczne odpowiednie dla danej wspólnoty wyznaniowej. Odnosimy się z ogromnym szacunkiem i powagą dla wartości religijnych. Pogrzeby wyznaniowe przebiegają w oprawie pełnej podniosłości oraz skupienia. Są prowadzone najpierw w świątyni odpowiedniej dla danego wyznania, a następnie na cmentarzu lub w krematorium.
Zajmujemy się wszystkimi formalnościami i aspektami technicznymi, by żałobnikom dać możliwość pełnego przeżycia ostatniego pożegnania bliskiej osoby. Znamy wszystkie zwyczaje oraz przebieg ceremonii odpowiedniej dla każdego wyznania.
Niektóre religie pozwalają na wybór tylko jednej z dwóch form pochówku:

-pogrzeb z trumną
-kremacja

Chętnie doradzimy i wysłuchamy Twoich potrzeb oraz obaw. Nasz wykwalifikowany, pełny empatii personel pomoże Ci w podjęciu tak trudnej decyzji, jak forma pogrzebu wyznaniowego. Otoczymy Cię opieką i wsparciem w tej trudnej chwili.

POGRZEBY ŚWIECKIE
Rodzaj pogrzebu zależy od wiary, światopoglądu czy ostatniego życzenia osoby zmarłej. Pogrzeb świecki to forma ceremonii pogrzebowej niezwiązana z żadnym wyznaniem religijnym. W ostatnich latach coraz więcej osób rezygnuje z pogrzebów wyznaniowych na rzecz pogrzebu świeckiego. Podczas ostatniego pożegnania w formie świeckiej nie stosuje się odwołań do religii. Często, zamiast Biblii czy pisma świętego odpowiedniego dla danego wyznania, pojawiają się teksty z literatury polskiej i światowej, które podejmują temat śmierci, życia wiecznego i losu ludzkiego. Pogrzeb świecki prowadzony jest przez mistrza ceremonii.

Podczas pogrzebu świeckiego osoba zmarła jest w centrum zainteresowania: podsumowuje się i wspomina się jego życie. Bliscy wygłaszają wspomnienia, odczytywane są także listy przyjaciół lub krewnych. To bardzo intymna chwila, pełna zadumy i powagi.

Pogrzeby świeckie na terenie Gdańska, Trójmiasta i okolic
Zakład pogrzebowy Przymorze organizuje pogrzeby świeckie. Mamy doświadczenie w organizacji ceremonii niezwiązanych z żadnym wyznaniem. Żałobnicy mogą uczcić pamięć bliskiej osoby na swój własny sposób. Realizujemy także nietypowe prośby: tak, by ostatnie pożegnanie było wyjątkową, wzruszającą chwilą.

POGRZEBY Z TRUMNĄ NA TERENIE TRÓJMIASTA I OKOLIC

Pogrzeby z trumną to najbardziej popularny rodzaj pochówku. Są najczęściej określane mianem: pogrzeb tradycyjny. Najpierw trumna jest wystawiana w świątyni odpowiedniej dla danego wyznania lub w domu pogrzebowym – jeśli pogrzeb przebiega w celebracji świeckiej. Po mszy świętej lub innej ceremonii, trumna jest odprowadzana przez żałobników do miejsca spoczynku osoby zmarłej.

Przy miejscu pochówku odprawiane są ostatnie celebracje związane z pożegnaniem. Następnie trumna zostaje umieszczona w grobie lub grobowcu.

Pogrzeby z trumną w Gdańsku i Trójmieście
Nasz zakład pogrzebowy organizuje pogrzeby tradycyjne na terenie Trójmiasta i okolic. Zajmujemy się obsługą kompleksową ceremonii pogrzebowych. W naszej ofercie znajdują się także trumny. Bliscy zmarłego mogą wybrać trumnę na miejscu, w naszym biurze.

Autokar
Obsługa pogrzebu
Oprawa muzyczna

Organista, trąbka, skrzypce.

Wieniec oraz kwiaty
Prace cmentarne  tj.

Kopanie grobów, rozbieranie i składanie nagrobków, otwieranie i zamykanie grobowców, demontaż i montaż płyt z kolumbarium, kucie liter, zdjęcia w porcelanie, ekshumacje.

USŁUGI OKOŁOPOGRZEBOWE

Nasz zakład pogrzebowy oferuje pełen pakiet usług pogrzebowych. Oprócz organizacji pochówku we wszystkich wyznaniach oraz pogrzebów świeckich, oferujemy:

-klepsydry
-nekrologi
-wieńce i wiązanki pogrzebowe – Zamów kwiaty

Call Now Button